Sady na Polance přivítaly v sobotu 20.června běžce na 3. letošním závodu TBP. Hlavním sponzorem závodů se stal Jiří Dvořák (PTK Dvořák), donedávna pravidelný účastník těchto závodů, který před závodem osobně všechny běžce pozdravil, popřál jim úspěšný start a poznamenal, že věří v brzký návrat na závodní tratě. Samotný start pak provedl místostarosta města Třebíče Miloš Hrůza.

V bězích mládeže se od přípravky do staršího žactva vystřídalo na startu 23 závodníků a závodnic. Tento počet jistě ovlivnilo nejen počasí, ale i atletické závody, které probíhaly ve stejný den na stadionu TJ Spartak Třebíč. Do hlavního závodů na 10 km pak nastoupilo 26 mužů a nejrychlejším byl Jakub EXNER z jihlavského Swoboda PTeam. Mezi ženami na trati 5 km zvítězila Alena Bojanovská z Atletiky Nové Město.

Po prázdninové přestávce se jistě všichni sejdeme 9.9. v Borovině u rybníka na Běhu energetiků a kdo by měl zájem zaběhnout si desítku na dráze, je srdečně zván na Velkou cenu Třebíče (více informací najdete na stránkách oddílu atletiky)

Přeji hodně úspěchů při dalších letošních závodech.

Petr Veleba