Příjemné podzimní dopoledne přivítalo přes osmedesátku běžců a běžkyň různého věku i běžecké úrovně. Pro zajímavost rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem byl 61 let. Nové prostředí areálu cvičáku u rybníka Zámiš a samotný asfaltový okruh byly svědky pěkných výkonů už v kategorii těch nejmenších, kteří bojovali na krosové travnaté trati a v cíli na ně čekala s malinkým předstihem mikulášská nadílka. Pro děti to bylo závěrečné klání letošního ročníku a proto celkové výsledky jsou již konečné a ti nejlepší se mohou snad těšit na lednové slavnostní vyhlášení.

Hlavní závod pak přilákal téměř padesátku závodníků a závodnic, kteří si to rozdali na sedmikilometrové trati s docela slušným převýšením, vždyť nejvyšší bod má přes 500 m n.m. A jak to dopadlo? Denisa Lesslová a Jarda Vítek, to byla jména vítězů v absolutním pořadí.

Tak jak děti uzavřely letošní ročník TBP, u dospělých ještě není dobojováno. Tradiční Silvestrovský běh rozdělí poslední body a možná  ještě promluví do celkového pořadí poháru. Hlavně doufejme, že se sejdeme osobně na startu a ne v nějaké virtuální verzi.

Petr Veleba

 

A ještě omluva hlavního statistika závodu:

"Omlouvám za chybné zpracování výsledků, protože jsem nějak zapomněl dvakrát připsat body Petru Vostalovi (pokaždé z jiného důvodu). Chybu jsme napravil a doufám, že se nenajdou další. Petrovi ty body hrozně pomohly a skočil z 8. místa na 3."

Pepa Jordán