Jarní kilometr změnil svého sponzora a tak jsme se sešli na dráze poprvé na Jarním Fraenkische kilometru. A asi jsme všichni byli mile zaskočeni přívalem dětí. Sokol Studenec zaplnil stadion a 120 mladých závodníků bylo něco, s čím pořadatelé nepočítali a co je trochu více zaskočilo. Dělali co mohli, aby pochytali děti podle pořadí, ale je možné, že ne vše dopadlo ideálně. Věřím, že rodiče i závodníci to vzali sportovně a co se dalo, jsme napravili.

Vyrovnané boje byly tentokrát k vidění i v  kategoriích dospělých. Přece jen kilometr je poměrně krátký a rychlý a tak bylo několik doběhů zralých na cílovou kameru. Zde ale nutno podotknout, že prakticky stejné časy znamenají i velmi podobné bodové zisky, které snad nebudou rozhodovat o konečném pořadí. A ještě chci reagovat na některé diskuze v cíli. Při doběhu se bere v úvahu trup a ne nohy, ruce či hlava.

Ale pojďme už k výsledkům. Nejrychlejší muž Jarda Vítek zaběhl kilometr za výborných 2:49 stejně jako dorostenec Jan Vančura. Mezi ženami pak juniorka Tereza Štorková zaznamenala čas 3:25. Podrobnější výsledky najdete na známých místech.

Na závěr pozvánka na další závod. Na Den dětí se sejdeme u Brabce, kde na vás čeká tradiční kopec :-)

Petr Veleba